تور جزیره برونئو و مالزی شرقی

تور و سفر گروهی جنگل های بارانی بورنئو

زمان سفر :  ۱۲ روز، ۲۵ شهریور الی ۵ مهر

جزئیات سفر گروهی به مالزی شرقی و برونئو:

 روز اول: دوشنبه ۲۵ شهریورماه (۱۶ سپتامبر): حرکت از فرودگاه امام خمینی با پرواز ماهان ساعت ۲۲:۳۰ شب

روز دوم: سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه (۱۷ سپتامبر):  رسیدن به کوآلالامپور ساعت ۱۰ صبح و سپس رفتن به هتل و استراحت. بعدازظهر گشت مختصر شهرگردی

روز سوم: چهار شنبه ۲۷ شهریورماه (۱۸ سپتامبر): ظهر پس از چک اوت هتل به فرودگاه میرویم تا به سمت شهر سندکان واقع در شمال شرق بورنئو در ساعت ۱۵:۰۵ پرواز کنیم. در ساعت ۱۸:۰۰ به این شهر خواهیم رسید و به سمت هتل ۴ ستاره مان خواهیم رفت. شب گشتی در ساحل خواهیم زاد و از غذاهای دریایی تازه نوش جان می کنیم.

ساراواک-مالزی

 روز چهارم: پنجشنبه ۲۸ شهریورماه (۱۹سپتامبر): صبح پس از صبحانه به سمت جنگل Sepilok و مرکز حفاظت و نگهداری اورانگوتان ها حرکت می کنیم و پس از بادید اورانگوتان ها و سایر حیات وحش منطقه مانند سنجاب های پرنده و میمون های ماکاک، نهار را صرف می کنیم و سپس برای دیدن سواحل خلیج سندکان خواهیم رفت. پس از شام به هتل باز می گردیم.

روز پنجم: جمعه ۲۹ شهریورماه (۲۰ سپتامبر): صبح به سمت جنگل کیناباتانگان حرکت می کنیم. این جنگل یکی از زیستگاه های بکر حیات وحش بورنئو بشمار می آید و جانورانی از قبیل میمون پروبوسکی، اورانگوتان و انواع تارسیرها را در این منطقه میتوان مشاهده کرد.

ظهر به لوژ جنگلی می رسیم و در کلبه های جنگلی ۴ تا ۶ تخته اقامت می کنیم. بعد از ظهر با قایق در رودخانه کیناباتانگان به گشتزنی خواهیم پرداخت. با تاریک شدن هوا به گشتزنی شبانه در جنگل خواهیم پرداخت تا حیوانات شب فعال را مشاهده کنیم.

اورانگوتان-تور-بورنئو

روز ششم: شنبه ۳۰ شهریورماه (۲۱ سپتامبر): این روز بصورت کامل به گشتزنی در جنگل با قایق خواهیم پرداخت و تلاش می کنیم اورانگوتان ها و میمون های پروبوسکی، کروکودیل آب شور، فیل های آسیایی و سایر حیات وحش منطقه را از نزدیک مشاهده کنیم.

روز هفتم: یکشنبه ۳۱ شهریورماه (۲۲ سپتامبر): صبح پس از صبحانه از لوژ جنگلی خارج می شویم و به سمت غار گومانتونگ می رویم. این غار بواسطه وجود صدها هزار پرستو که از آشیانه های آنها برای تهیه سوپی بسیار گران قیمت استفاده می شود مشهور است. همچنین جمعیت خفاش های ساکن در این غار بالغ بر دو میلیون است.  بعد از ظهر به سندکان می رسیم و در هتل ۴ ستاره اقامت می کنیم. عصر را به گشت در شهر خواهیم پرداخت.

میمون-پروبوسکی-بورنئو

 روز هشتم: دوشنبه ۱ مهرماه (۲۳ سپتامبر): پس از صبحانه به سمت فرودگاه می رویم تا در ساعت ۱۰:۰۰به شهر کوتاکینابالو پرواز می کنیم و سپس در هتل ۳ ستاره اقامت می کنیم. بعدازظهر برای گشت در شهر راهی خواهیم شد و با غروب آفتاب به هتل باز می گردیم و برای شام به بازار غذاهای دریایی تازه خواهیم رفت.

روز نهم: سه شنبه ۲ مهرماه (۲۴ سپتامبر): صبح با قایق های موتوری به سمت جزایر عبدالرحمان که مناطق حفاظت شده هستند خواهیم رفت تا در سواحل آنها به اسنورکلینگ بپردازیم و از دنیای رنگارنگ زیر آب لذت ببریم. در این روز فرصت غواصی هم برای علاقمندان این فعالیت بصورت گشت اختیاری امکان پذیر است.

تور بورنئو

روز دهم: چهارشنبه ۳ مهرماه ( ۲۵ سپتامبر): صبح زود به سمت فرودگاه می رویم تا در ساعت ۰۷:۵۵ به سمت ساراواک پرواز کنیم. در ساعت ۰۹:۲۰ دقیقه به ساراواک می رسیم و راهی هتل ۴ ستاره مان خواهیم شد بعد از ظهر به بیرون شهر خواهیم رفت تا از مرکز تکثیر اورانگوتان ها همچنین منطقه حفاظت شده Semenggoh بازدید کنیم. با تاریک شدن هوا به هتل باز می گردیم.

 روز یازدهم: پنجشنبه ۴ مهرماه (۲۶ سپتامبر): صبح راهی پارک ملی جنگلی دریایی Bako خواهیم شد و پیاده روی چند ساعته ای در مسیر ترکینگ این پارک ملی خواهیم داشت تا از مناظر فوق العاده زیبای این پارک لذت ببریم و همچنین حیات وحش این پارک را مشاهده کنیم. با غروب آفتاب به هتل باز خواهیم گشت.

 روز دوازدهم: جمعه ۵ مهرماه (۲۷ سپتامبر): پس از صبحانه گشت مختصری در شهر برای خرید سوغاتی خواهیم داشت و پس از چک اوت هتل و صرف نهار راهی فرودگاه می شویم تا در ساعت ۱۸:۰۵ به سمت کوآلالامپور پرواز کنیم. در ساعت ۱۹:۵۰ به کوآلالامپور خواهیم رسید و پس از توقفی ۳ ساعته در ساعت ۲۳:۱۵ راهی ایران خواهیم شد.

 روز سیزدهم: شنبه ۶ مهرماه (۲۸ سپتامبر): هواپیما در ساعت ۰۲:۳۰ صبح در فرودگاه امام خمینی به زمین خواهد نشست و تور بورنئو به پایان می رسد.

اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام: واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۱۲۶۴۳۲۰۰۵

خدمات تور برونئو: کل اقامت‌ها در هتل ۳ ستاره و لوژهای جنگلی، تمام وعده های صبحانه، راهنمای تخصصی و کارشناس حیات وحش، بیمه مسافرتی تا سقف ۲۰.۰۰۰ یورو، کلیه گشت ها، کلیه ورودیه ها طبق برنامه

هزینه بلیت: در حال حاضر حدود  ۶.۹۵۰.۰۰۰ تومان

هزینه تور بورنئو :  ۱۳۲۰ دلار

نکات مهم تور بورنئو

نکته ۱: مسئولیت کنترل پاسپورت و تاریخ انقضای آن مبنی بر ۷ ماه اعتبار از تاریخ ورود به آن کشور با خود همسفران است.

نکته ۲تمامی هزینه های برنامه های اختیاری به عهده همسفران است.

نکته ۳: توصیه می شود یک هفته قبل از سفر، خوردن قرص مالاریا را شروع کنید و تا دو هفته پس از سفر ادامه دهید.

نکته ۴: با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت گردی، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید راهنما وجود خواهد داشت.