تور روسیه، سیبری و دریاچه بایکال، مورمانسک و شفق قطبی بهمن ۹۸

تور جامع زمستانی روسیه، سیبری و منطقه قطبی شمالگان

 

تور و سفر گروهی روسیه بهمن ۹۸

مدت زمان سفر گروهی و تور ترکیبی سیبری و شفق قطبی : ۲۰ تا ۲۸ بهمن (ادامه برنامه سیبری و دریاچه بایکال تا ۴ اسفند)

 

شرح جزئیات سفر گروهی و تور روسیه

روز اول:  یکشنبه ۲۰ بهمن (۹ فوریه): حرکت از فرودگاه امام با پرواز ماهان ساعت ۰۷:۱۵ و رسیدن به مسکو ساعت ۱۰:۳۰ ، ترانسفر به هتل ۳ ستاره و استراحت

روز دوم: دوشنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه): این روز بطور کامل به گشت شهرگردی و دیدن جاذبه های مرکز شهر مسکو شامل بازدید از میدان سرخ مسکو و کلیسای سنت باسیل، مقبره لنین و بازدید از کیلومتر صفر مسکو اختصاص دارد.

روز سوم: سه‌شنبه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه): تا ظهر گشت آزاد در مسکو و سپس چک اوت هتل و حرکت به سمت فرودگاه، پرواز به سمت مورمانسک در ساعت ۱۵:۴۰ و رسیدن به مورمانسک در ساعت ۱۸:۱۰ ، انجام امور بازرسی پلیس فرودگاه و سپس حرکت به سمت محل اقامت (خانه های دربستی با امکانات کامل)، شام و استراحت. در طول مدت اقامت در مورمانسک دو شب از شب‌ها که هوا باز باشد برای مشاهده شفق به بیرون از شهر خواهیم رفت.

مشاهده شفق قطبی در روسیه

روز چهارم:  چهارشنبه ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه): پس از صبحانه از مورمانسک خارج می شویم و به روستای سامی ها می رویم تا سورتمه سواری با سگ‌های هاسکی را تجربه کنیم و با فرهنگ زندگی مردم بومی شمال سیبری بیشتر آشنا شویم. همچنین از نزدیک گوزن های شمالی را خواهید دید که زندگی مردم نواحی قطبی به آنها بسیار وابسته است.
بعدازظهر از اولین کشتی اتمی روسیه به نام کشتی لنین که برای همیشه در بندری نزدیک مورمانسک پهلو گرفته بازدید خواهیم کرد. بعدازطهر به هتل بازخواهیم گشت و با تاریکی هوا گوش به زنگ باز شدن هوا خواهیم بود تا با کنار رفتن ابرها بیرون برویم و به عکاسی از این پدیده منحصر به فرد بپردازیم.

روز پنجم: پنجشنبه ۲۴ بهمن (۱۳ فوریه): صبح زود پس از صبحانه از هتل چک اوت می کنیم تا راهی شمال شویم و به روستای تریبرکا واقع در ساحل دریای برنت برسیم. این روستا یکی از شمالی ترین روستاهای روسیه است و یکی از نقاط خوب برای مشاهده شفق بشمار می آید. در ادامه عازم ساحل دریای شمالی برنت می رویم و از زیبایی هایش لذت می بریم.

روز ششم: جمعه ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه): صبح پس از صبحانه راهی روستای برفی (Snow Village)  می شویم تا هنر دست مردم روسیه با برف و یخ را به نظاره بنشینیم و پس از صرف نهار راهی بازگشت می شویم. با تاریکی هوا به انتظار شفق می نشینیم و در صورت باز شدن آسمان، برای مشاهده این پدیده زیبا حرکت خواهیم کرد.

روز هفتم: شنبه ۲۶ بهمن (۱۵ فوریه): صبح پس از صبحانه راهی فرودگاه می شویم تا ساعت ۱۳:۳۰ به سمت مسکو پرواز کنیم. پس از رسیدن به مسکو به هتل ۳ ستاره خواهیم رفت و پس از استراحت برای نهار و گشت پیاده شهرگردی راهی خواهیم شد. به سمت خیابان آربات قدیم میرویم و از فضای زنده و کافه های گرم آن در هوای سرد مسکو لذت خواهیم برد. از جلوی خانه پوشکین، نویسنده شهیر روسی رد خواهیم شد تا به رودخانه یخ زده مسکوا که از وسط این شهر گذر می کند برسیم و سپس به هتل باز خواهیم گشت.

روز هشتم: (یکشنبه ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه): این روز از صبح تا بعدازظهر به گشت شهرگردی مسکو شامل بازدید از تعدادی از ایستگاه های مترو زیبای مسکو، پارک هوافضا، خانه مردم (یکی از مجموعه ۷ ساختمان استالینی) و محوطه نمایشگاه بین المللی روسیه با آن ساختمان های زیبایش و نیز کلیسای کازان اختصاص دارد.

روز نهم: دوشنبه ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه): صبح پس از صبحانه از هتل چک اوت می کنیم تا راهی فرودگاه بشویم. ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه هواپیما از مسکو بلند می‌شود و در ساعت ۱۵:۴۵ در تهران به زمین خواهد نشست و تور شفق به پایان می‌رسد.

روز دهم: سه شنبه ۲۹ بهمن(۱۸ فوریه): هواپیما در ساعت ۰۷:۱۰ دقیقه صبح به زمین خواهد نشست و راهی هتل ۴ ستاره من در ایرکوتسک خواهیم شد. پس از استراحتی مختصر برای صرف نهار و گشت در شهر راهی بافت مرکز شهر خواهیم شد. از کلیسای جامع کازان و معبد نامنسکی بازدید خواهیم و سپس به هتل باز می گردیم.

 

روز یازدهم: چهارشنبه ۳۰ بهمن (۱۹ فوریه): صبح پس از صرف صبحانه از هتل به سمت دریاچه بایکال حرکت می کنیم و بعدازظهر به جزیره اولخون واقع در وسط دریاچه بایکال میرسیم. به هتل ۳ ستاره‌مان می‌رویم و نهار می‌خوریم. بعدازظهر زمان کافی برای گشت زنی و عکاسی بر روی دریاچه خواهیم داشت. 

روز دوازدهم: پنجشنبه ۱ اسفند (۲۰ فوریه): در این روز یصورت کامل فرصت داریم تا از گشت های آزاد بر روی دریاچه مانند اسنوموبیل سواری و سورتمه سواری با سگ‌های هاسکی استفاده کنیم و از مناظر استثنایی دریاچه عکاسی کنیم.

 روز سیزدهم: جمعه ۲ اسفند (۲۱ فوریه): صبح پس از صرف صبحانه از هتل چک اوت می کنیم تا راهی بازگشت به شهر ایکوتسک شویم. بعد از ظهر پس از چک این در هتل ۳ ستاره و صرف نهار، گشتی در کنار رودخانه یخزده آنگارا خواهیم داشت و از نماد الکساندر سوم، یوری گاگارین و سرباز گمنام بازدید می کنیم و به هتل باز می گردیم.
دریاچه بایکال در تور شفق روسیه
 روز چهاردهم: شنبه ۳ اسفند (۲۲ فوریه): صبح زود از هتل چک اوت می کنیم تا به سمت فرودگاه برویم. در ساعت ۰۸:۱۰ دقیقه به سمت مسکو پرواز می کنیم و در ساعت ۰۹:۲۵ به مسکو خواهیم رسید. به سمت هتل می رویم. بعدازظهر تایم آزاد برای گشت در شهر خواهیم داشت.
 روز پانزدهم: یکشنبه ۴ اسفند (۲۳ فوریه): صبح پس از صرف صبحانه راهی فرودگاه می شویم تا با پرواز ساعت ۱۱:۴۵ راهی ایران شویم. هواپیما در ساعت ۱۵:۴۵ در فرودگاه امام خمینی به زمین خواهد نشست و تور روسیه پایان می یابد.

اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام: واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۱۲۶۴۳۲۰۰۵

هزینه تور شفق قطبی:

تور شفق : ۱۱۸۰ دلار بعلاه هزینه پرواز رفت و برگشت مسکو (در حال حاضر با ایرلاین ماهان ۲.۶۰۰.۰۰۰ تومان)

تور ترکیبی شفق قطبی و دریاچه بایکال : ۱۸۸۰ دلار بعلاوه بلیت رفت و برگشت مسکو (در حال حاضر با ایرلاین ماهان ۲.۶۰۰.۰۰۰ تومان)

نکات مهم تور شفق قطبی روسیه

نکته ۱: هزینه ویزا به مبلغ ۸۵ دلار بر عهده همسفران خواهد بود.

نکته ۲تمامی هزینه های برنامه های اختیاری به عهده همسفران است.

نکته ۳: مسئولیت کنترل پاسپورت و تاریخ انقضای آن مبنی بر ۷ ماه اعتبار از تاریخ ورود به آن کشور با خود همسفران است.

نکته ۴: با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت گردی و ماجراجویانه، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید راهنما وجود خواهد داشت.

نکته ۵: این برنامه یک سفر گروهی و ماجراجویانه است که همکاری همه افراد شرکت‌کننده را می‌طلبد.

نکته ۶: دما در برخی از نقاط این سفر به ۳۰- هم می‌رسد. بنابراین داشتن لباس گرم مانند لباس بِیس ، کاپشن پُلار ضخیم، کاپشن پَر، شلوار گورتکس، دستکش پَر، کفش ضدآب و گرم، جوراب پشمی، کلاه گرم و غیره الزامی است.